„Rozterki ortograficzne”

„O” z kreską czy „u” otwarte, pisownia łączna czy rozłączna, wielka czy mała litera – z takimi rozterkami zmierzyli się 14 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli uczniowie Szkolnego Konkursu Ortograficznego „As ortografii”.
Chęć sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej wyraziło 30 uczniów.
„Fitnessowa”, „czteroipółletni”, „fastfoodowe”, „designe” – to między innymi takie pułapki językowe czyhały na uczestników dyktanda. Komisja konkursowa w składzie: Arleta Petreczko i Renata Sawicka – Dytko wyłoniła „Asa ortografii”. Najlepsza okazała się uczennica II klasy szkoły branżowej – Klaudia Sitko. Pozostali laureaci:
  • II miejsce – Natalia Hrywicka – kl. IIIa wz
  • III miejsce – Nikola Szymczewska – kl. IIa bs
Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.