Konkurs Fryzjerski

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI O NAGRODĘ

KRYSZTAŁOWEGO GRZEBIENIA”

Dnia 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o nagrodę „Kryształowego Grzebienia” .

Tegoroczne zmagania młodych adeptów sztuki fryzjerskiej przebiegały pod hasłem „Spotkania w Paryżu lata 20-30”. Inspiracją i natchnieniem dla uczestników była postać Coca Chanel, ikona paryskiej mody, symbol francuskiej projektantki, która zawsze kojarzyć się będzie z „małą czarną”, sznurem pereł i specyficzną fryzurą na pazia.

Wybór tematu, jak i motyw przewodni okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że klimat tamtych, zdawać by się mogło minionych już dni ożył po raz kolejny, tym razem za sprawą młodych mistrzów fryzur i stylizacji. W zawodach wzięli udział uczniowie z Zielonej Góry, Kożuchowa, Leszna, Głogowa oraz Nowej Soli.

Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach.

Pierwsza z nich adresowana była do uczennic zasadniczych szkół zawodowych i polegała na wykonaniu fryzury oraz stylizacji modelek zgodnie z kanonem mody lat 20 i 30 XX wieku.

Kategoria druga kierowana była do uczennic szkół technicznych. Zadaniem ich była określona tematycznie fryzura. Tym razem jednak zawodniczki miały wykonać ją na tzw. główkach treningowych.

Ostatnia trzecia kategoria to zmagania drużynowe tzw. „Bitwa na trendy”. Składała się ona z trzech części. W pierwszej uczestniczki musiały wykazać się wiedzą teoretyczną w trakcie testu. W drugiej natomiast pomysłowością i kreatywnością podczas stylizacji manekinu. Zdolności artystyczne okazały się być nieocenione w trakcie trzeciej i ostatniej części zmagań. Fryzjerki musiały wykazać się nimi podczas prac rysunkowych na podstawie zaprezentowanej fotografii.

Nagrodę „Kryształowego Grzebienia” w roku 2017 otrzymała Andżelika Sutocka

uczennica klasy 3awz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli.

Pełna lista laureatów:

Kategoria I – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

I miejsce – Andżelika Sutocka klasa 3 awz ZSP nr 2 Nowa Sól

II miejsce – Andżelika Jastrzębska klasa 2 awz ZSP nr 2 Nowa Sól

III miejsce – Aleksandra Droszczak klasa 2 awz ZSP nr 2 Nowa Sól

wyróżnienie – Nicoletta Czaplińska – klasa 3 awz ZSP nr 2 Nowa Sól

Kategoria II – Technikum

I miejsce – Kornelia Jankowiak klasa 3b ZS nr 4 Leszno

II miejsce – Sandra Kliś klasa 2 TF ZSP nr 2 Nowa Sól

III miejsce – Anita Barcka klasa 2 TF ZSPiPKZ Zielona Góra

wyróżnienie Marzena Syktus klasa 3 TUF ZSP nr 2 Nowa Sól

Kategoria III – Drużyna „Bitwa na trendy”

I miejsce – Wiktoria Kiersnowska klasa 3ta , Natalia Cieślik klasa 2ta ZS z OI Głogów

II miejsce – Natalia Kobierska klasa 2 awz, Wiktoria Kajak klasa 2 awz ZSP nr 2 Nowa Sól

III miejsce – Sandra Helwig klasa 2 TF, Monika Ulidowska klasa 2 TF ZSPiPKZ Zielona Góra

wyróżnienie – Aleksandra Jankowiak klasa 3 at , Marika Lewandowska klasa 3 at ZS Leszno

Gospodarzem IV Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o Nagrodę „Kryształowego Grzebienia” był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Nowej Soli a koordynatorem całego przedsięwzięcia Iwona Frankowska.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom raz jeszcze gratulujemy.

Do zobaczenia w przyszłym roku.